Kaip daugumoje teismo procesų į pagalbą jo dalyviams pasitelkiamas advokatas ir jo paslaugos, taip ir asmens bankroto bylose yra būtinas bankroto administravimas, kurį atlieka bankroto administratorius.
Bankroto administratorius – tai teismo paskirtas arba paties skolininko pasamdytas asmuo, kuris turi reikalingas kompetencijas norint sėkmingai iškelti bankroto bylą ir paskutiniame etape galutinai nurašyti asmens įsiskolinimus kreditoriams. Jeigu asmuo pats teismui nepasiūlo savo kandidato į administratorius, teismas jį asmeniui parenka savo nuožiūra.
Bankroto advokatas (administratorius) ir jo paslaugos turi būti užsakomos tuo metu, kai asmuo teikia teismui prašymą kelti jo asmens bankroto bylą. Kartu su pareiškimu pateikiant ir norimo administratoriaus kandidatūrą, teismas palankiau įvertins asmens prašymą ir greičiau pradės bankroto bylos iškėlimą.
Daugeliui kyla klausimas, kiek kainuoja bankroto administravimas. Ji gali kisti nuo asmens bankroto situacijos. Paprastai kainą, kiek turi būti sumokama administratoriui, nustato teismas. Pagal įstatymą ši suma negali būti didesnė negu 3 MMA (1 MMA – 380 eur). Tačiau įprasta, kad asmens administratoriui mokama alga būna nuo 500 iki 1100 eur.
2016 metai į asmens bankroto įstatymo sferą atnešė naujų vėjų. Pagrindinis pokytis fizinio asmens bankroto įstatyme – tai sutrumpėjusi bankroto proceso trukmė. Jeigu iki 2016 metų fiziniai asmenys kreditoriams išsimokėti skolas turėdavo per maždaug 5 metus, tai nuo 2016 m. kovo įsigaliojus naujoms taisyklėms, Lietuvoje, kaip ir Latvijoje bei Lenkijoje, asmens bankroto procesas truks iki 3 metų.
Kitos įstatymo pataisos, priimtos 2016 metais – tai galimybė įsiskolinusiam asmeniui išsaugoti savo vienintelį gyvenamą būstą, jeigu jis būtinas asmeniui ir jo globojamiems asmenims.
Taigi, šios pataisos prisidės prie to, kad fiziniai asmenys nevyktų bankrutuoti į Jungtinę Karalystę ar Latviją, o tai paprasčiau padarytų Lietuvoje.
Kaip LR įstatymai nurodo, mūsų šalyje sėkmingai paskelbus savo asmens bankrotą ir atsiskaičius kreditoriams bei pabaigus bankroto bylą, tie asmenys yra dešimt metų viešai skelbiami kaip bankrutavę asmenys tam skirtame sąraše. Skolininkų sąrašas yra viešai prieinamas, ir jame nurodomi bankrutavusių asmenų vardas ir pavardė, teismas, kuriame nagrinėtas fizinių asmenų bankrotas , nutarimų įsigaliojimo datos, bankroto administratorius bei jo kontaktiniai duomenys.
http://www.bankrotodep.lt/veiklos-sritys/nemokumas-2/fiziniu-asmenu-bankrotas/
Šioje svetainėje nurodomas oficialus sąrašas šiuo metu bankrutuojančių, jau bankrutavusių ar bankroto bylas nutraukusių skolininkų sąrašas. Asmenų galima ieškoti ir pagal apskritį – priklausomai nuo to, kurios apskrities teisme vyko fizinių asmenų bankrotas.
Lietuvos bankai bei kredito įstaigos (kredito unijos, greitųjų kreditų bendrovės ir kt.) aktyvina skolų išieškojimo procedūras Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje), Airijoje, Švedijoje, Olandijoje, Vokietijoje, kitose Europos Sąjungos valstybėse iš Lietuvos emigravusių ir skolas Lietuvoje palikusių lietuvių. Tokiems skolininkams emigrantams netrukus gręsia, jog jų bankų sąskaitos Švedijoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje), Airijoje, Vokietijoje, kitose valstybėse bus areštuotos, bus išieškoma iš darbo užmokesčio, gaunamo Švedijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje) ar Airijoje.
Štai Lietuvos bankų suteiktų paskolų grąžinimą draudusi draudimo kompanija UAB „Būsto paskolų draudimas“ skaičiuoja savo skolininkus dešimtimis tūkstančių. Dalis šio įmonės kreditorių yra išvykę iš Lietuvos į Angliją, Airiją, Švediją, Vokietiją, Olandiją, o Lietuvoje tiesiog “palikę“ skolas.
UAB „Būsto paskolų draudimas“ dėl skolų išieškojimo iš bendrovės skolininkų Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje), Airijoje, Švedijoje, Olandijoje, Vokietijoje, kitose Europos Sąjungos šalyse yra pasisamdžiusi advokatų kontorą. Advokatų kontorai yra pavesta surasti bendrovės skolininkus Švedijoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje), Airijoje, Vokietijoje, Olandijoje, atlikti Lietuvos Respublikos teismų sprendimų pripažinimą ir registruoti Europos Sąjungos vykdomųjų raštų pažymėjimus Švedijos, Vokietijos, Olandijos, Anglijos (Jungtinės Karalystės), Airijos teismuose. Po šių teisminių procedūrų, bus kreipiamasi į Anglijos (Jungtinės Karalystės), Airijos, Švedijos, Vokietijos, Olandijos antstolius dėl skolos išieškojimo iš lietuvių skolininkų turto bei pajamų. Taigi prasidės emigrantų bankų sąskaitų areštai, darbo užmokesčio nurašymai.
Būtina pažymėti, kad nors skolų išieškojimo procesas iš Švedijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Anglijoje, Airijoje gyvenančių lietuvių skolininkų yra brangesnis procesas, nei skolų išieškojimas Lietuvoje, tačiau visos Lietuvos bankų, UAB „Būsto paskolų draudimas“ patirtos išlaidos dėl skolų išieškojimo bus išieškomos iš tų pačių emigravusių skolininkų. Taigi iš Lietuvos emigravusiems skolininkams tokiu atveju teks dengti ne tik Lietuvoje paliktas skolas, bet ir apmokėti Lietuvos bankų, kitų kredito įstaigų patirtas skolų išieškojimo užsienyje išlaidas.
Kaip lietuviams emigrantams išvengti Lietuvoje paliktų skolų išieškojimo Švedijoje, Anglijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Airijoje?
Vienas iš greitesnių ir pigesnių būdų išvengti lietuviškų skolų išieškojimo Švedijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje), Airijoje, emigrantų užsienyje turimų banko sąskaitų blokavimų, areštų, yra fizinio asmens bankrotas Lietuvoje, Švedijoje arba Anglijoje.
Fizinio asmens bankroto privalumai bei pliusai:
• Bankrutuoti Lietuvoje gali net Lietuvoje negyvenantys, nedirbantys Lietuvos piliečiai. Pvz. Jei gyvenate dirbate Švedijoje, Vokietijoje, Anglijoje ar kitoje valstybėje, Jūs turite teisę bankrutuoti Lietuvoje.
• Lietuviai dirbantys ir/ar gyvenantys Švedijoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje) atitinkamai turi teisę bankrutuoti tose valstybėse, taip pat ir Lietuvoje.
• Bankrutuojančio / bankrutavusio Lietuvoje, Švedijoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje) asmens kreditoriai, antstoliai nebegali imtis prieš bankrutuojantį / bankrutavusį asmenį jokių išieškojimo veiksmų. Pvz. Negali būti areštuojamos asmens sąskaitos, atliekami atskaitymai nuo asmens sąskaitose esančių lėšų, darbo užmokesčio, negali būti antstolių pardavinėjamas bankrutuojančio asmens turtas ir t.t.
• Pradėjus bankroto procesą Lietuvoje, Anglijoje, Švedijoje antstoliai užbaigia vykdomąsias bylas ir nebegali imtis jokių veiksmų prieš tokį skolininką.
• Fizinio asmens bankroto proceso metu asmuo gali mokėti iki trečdalio savo darbo užmokesčio kreditoriams, kai tuo tarpu antstoliai turi teisę atskaityti net 70 proecentų dydžio sumas nuo asmens algos. Prie to pačio antstoliai areštuoja asmens sąskaitas, o tai reiškia, kad asmuo nebegali naudotis visomis savo lėšomis, esančiomis tose sąskaitose. Be to, antstoliai atskaitymus nuo darbo užmokesčio darys iki tol kol bus padengtos pilnai asmens skolos, apmokėtos palūkanos, delspinigiai, apmokėtas antstolio darbo užmokestis. Tuo tarpu fizinio asmens bankroto proceso metu skolininkas fiksuotas mėnesines įmokas savo kreditoriams mokės maksimaliai tik tris metus, o po trejų metų likusios nepadengtos asmens skolos visiškai nusirašys.
• Pradėjus asmeniui bankroto procedūras yra užfiksuojamos jo skolos, nebegali būti skaičiuojami delspinigiai, palūkanos. Kitaip tariant pradėjus bankroto procedūrą, asmens skolos nebeauga. Kai tuo tarpu antstoliui atliekant išieškojimus, toliau skaičiuojami delspinigiai, palūkanos. Kitaip tariant net antstoliui atliekant išieškojimą, asmens skolos ir toliau didėja.
• Po fizinio asmens bankroto proceso Lietuvoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje), Švedijoje nusirašo iki nulio beveik visos bankrutuojančio asmens skolos. Iki nulio nusirašo tiek skolos, atsiradusios Lietuvoje, Švedijoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje), tiek kitoje Europos Sąjungos šalyje.
• Bankrutuojančiam / bankrutavusiam Lietuvoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje), Švedijoje asmeniui nebereikia bendrauti su asmens kreditoriais, antstoliais, atsakinėti į jų siunčiamas pretenzijas. Asmens bendravimą su kreditoriais nuo bankroto bylos iškėlimo dienos perima paskirtas bankroto administratorius, teismo pareigūnas.
• Po fizinio asmens bankroto bylos Lietuvoje ar Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje) užbaigimo, bankrutavęs asmuo tęsia toliau gyvenimą be skolų.
Kaip išvengti Lietuvoje paliktų skolų išieškojimo iš emigrantų darbo užmokesčio užsienyje? Užsienyje turimų banko sąskaitų arešto? Kaip atsikrayti Lietuvos antstolių, kreditorių, išvengti jų spaudimo? Kur kreiptis dėl fizinio asmens bankroto Lietuvoje, Anglijoje, Švedijoje? Kaip bankrutuoti fiziniam asmeniui Lietuvoje, Anglijoje, Švedijoje? Dėl visų šių reikalų (fizinio asmens bankroto procedūros) skambinkite www.asmensbankrotas.lt bankroto specialistams telefonu +370 640 33080. Padėsime Jums bankrutuoti Lietuvoje, Švedijoje ar Anglijoje bei nusirašyti visas Jūsų turimas skolas.
Fizinio asmens bankroto paslaugos bei konsultacijos jau ir šeštadieniais bei sekmadieniais!
Savaitgaliais skambinkite nuo 10 iki 17 valandos telefonu +37064033080.
Darbo dienomis skambinkite nuo 9 iki 19 valandos telefonu +37064033080.
Registruokitės fizinio asmens bankroto Lietuvoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje), Švedijoje, Airijoje, Latvijoje konsultacijai su www.asmensbankrotas.lt bankroto teisininkais mūsų biure, per Skype, telefonu ir su mūsų pagalba pradėkite fizinio asmens bankroto procedūras Lietuvoje, Švedijoje, Anglijoje, Airijoje, Latvijoje. Konsultacijas telefonu, skype bei mūsų biure tekiame ir savaitgaliais.
2014 m. gegužės 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 655/2014, kuriuo nustatoma europinio sąskaitos blokavimo įsakymo procedūra, siekiant palengvinti tarpvalstybinį skolų išieškojimą civilinėse ir komercinėse bylose.
Vadovaujantis šiuo Reglamentu, Lietuvos Respublikos Seimas 2016 m. gegužės 12 d. priėmė Lietuvos Respublikos Civilinį procesą reglamentuojančių Europos Sąjungos ir Tarptautinės teisės aktų įgyvendinimo įstatymo 315, 319 straipsnių ir priedo pakeitimo ir įstatymo papildymo devintuoju skirsniu įstatymą.
Remiantis šio įstatymo nuostatomis yra įvestas europinis sąskaitos blokavimo įsakymas, kuriuo Lietuvos antstoliams yra suteikta teisė užblokuoti, areštuoti ir kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių, tame tarpe ir Švedijos, Vokietijos, Anglijos (Jungtinės Karalystės), Airijos bankuose esančias skolininkų sąskaitas.
Šios europinio sąskaitos blokavimo įsakymo teisinės normos įsigalios nuo 2017 metų sausio 18 dienos ir daugiausiai palies tuos lietuvius, kurie turi Lietuvoje skolų, tačiau gyvena bei dirba užsienyje (Švedijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Airijoje ir pan.).
Todėl iki šiol Lietuvos antstolių nepasiekiami, išvykę gyventi į Švediją, Vokietiją, Angliją, Airiją, kitas valstybes ir skolas Lietuvoje palikę lietuviai nuo 2017 metų sausio 18 dienos gali rasti Lietuvos antstolių užblokuotas net Švedijos, Anglijos (Jungtinės Karalystės), Airijos bankuose esančias sąskaitas. Tai reiškia, kad tie emigrantai, kurie išvyko ir Lietuvoje paliko skolas, gali nebeturėti galimybės iki pilno skolų Lietuvoje padengimo naudotis Švedijoje, Anglijoje, Airijoje, kitose Europos Sąjungos valstybėse gaunamu darbo užmokesčiu, banko sąskaitose esančiomis santaupomis, kitomis piniginėmis lėšomis.
Taigi nauja įvesta tvarka Lietuvos antstoliams atveria tokias pat galimybes Švedijoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje), Airijoje, kitose Europos Sąjungos valstybėse kaip ir Lietuvoje išieškoti iš emigravusių lietuvių jų Lietuvoje paliktas skolas.
Kaip to išvengti?
Vienas iš greitesnių ir pigesnių būdų išvengti Lietuvos antstolių taikomų banko sąskaitų Švedijoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje), Airijoje blokavimų, areštų, nusirašyti visiškai turimas asmens skolas, yra fizinio asmens bankrotas Lietuvoje, Švedijoje arba Anglijoje.
Fizinio asmens bankroto privalumai bei pliusai:
• Bankrutuoti Lietuvoje gali net Lietuvoje negyvenantys, nedirbantys Lietuvos piliečiai. Pvz. Jei gyvenate dirbate Švedijoje, Vokietijoje, Anglijoje ar kitoje valstybėje, Jūs turite teisę bankrutuoti Lietuvoje.
• Lietuviai dirbantys ir/ar gyvenantys Švedijoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje) atitinkamai turi teisę bankrutuoti tose valstybėse, taip pat ir Lietuvoje.
• Bankrutuojančio / bankrutavusio Lietuvoje, Švedijoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje) asmens kreditoriai, antstoliai nebegali imtis prieš bankrutuojantį / bankrutavusį asmenį jokių išieškojimo veiksmų. Pvz. Negali būti areštuojamos asmens sąskaitos, atliekami atskaitymai nuo asmens sąskaitose esančių lėšų, darbo užmokesčio, negali būti antstolių pardavinėjamas bankrutuojančio asmens turtas ir t.t.
• Pradėjus bankroto procesą Lietuvoje, Anglijoje, Švedijoje antstoliai užbaigia vykdomąsias bylas ir nebegali imtis jokių veiksmų prieš tokį skolininką.
• Fizinio asmens bankroto proceso metu asmuo gali mokėti iki trečdalio savo darbo užmokesčio kreditoriams, kai tuo tarpu antstoliai turi teisę atskaityti net 70 proecentų dydžio sumas nuo asmens algos. Prie to pačio antstoliai areštuoja asmens sąskaitas, o tai reiškia, kad asmuo nebegali naudotis visomis savo lėšomis, esančiomis tose sąskaitose. Be to, antstoliai atskaitymus nuo darbo užmokesčio darys iki tol kol bus padengtos pilnai asmens skolos, apmokėtos palūkanos, delspinigiai, apmokėtas antstolio darbo užmokestis. Tuo tarpu fizinio asmens bankroto proceso metu skolininkas fiksuotas mėnesines įmokas savo kreditoriams mokės maksimaliai tik tris metus, o po trejų metų likusios nepadengtos asmens skolos visiškai nusirašys.
• Pradėjus asmeniui bankroto procedūras yra užfiksuojamos jo skolos, nebegali būti skaičiuojami delspinigiai, palūkanos. Kitaip tariant pradėjus bankroto procedūrą, asmens skolos nebeauga. Kai tuo tarpu antstoliui atliekant išieškojimus, toliau skaičiuojami delspinigiai, palūkanos. Kitaip tariant net antstoliui atliekant išieškojimą, asmens skolos ir toliau didėja.
• Po fizinio asmens bankroto proceso Lietuvoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje), Švedijoje nusirašo iki nulio beveik visos bankrutuojančio asmens skolos. Iki nulio nusirašo tiek skolos, atsiradusios Lietuvoje, Švedijoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje), tiek kitoje Europos Sąjungos šalyje.
• Bankrutuojančiam / bankrutavusiam Lietuvoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje), Švedijoje asmeniui nebereikia bendrauti su asmens kreditoriais, antstoliais, atsakinėti į jų siunčiamas pretenzijas. Asmens bendravimą su kreditoriais nuo bankroto bylos iškėlimo dienos perima paskirtas bankroto administratorius, teismo pareigūnas.
• Po fizinio asmens bankroto bylos Lietuvoje ar Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje) užbaigimo, bankrutavęs asmuo tęsia toliau gyvenimą be skolų.
Kaip išvengti sąskaitų arešto? Kaip atsikrayti antstolių, išvengti jų spaudimo? Kur kreiptis dėl fizinio asmens bankroto Lietuvoje, Anglijoje, Švedijoje? Kaip bankrutuoti fiziniam asmeniui Lietuvoje, Anglijoje, Švedijoje? Dėl visų šių reikalų (fizinio asmens bankroto procedūros) skambinkite www.asmensbankrotas.lt bankroto specialistams telefonu +370 640 33080. Padėsime Jums bankrutuoti Lietuvoje, Švedijoje ar Anglijoje bei nusirašyti visas Jūsų turimas skolas.
Fizinio asmens bankroto paslaugos bei konsultacijos jau ir šeštadieniais bei sekmadieniais!
Savaitgaliais skambinkite nuo 10 iki 17 valandos telefonu +37064033080.
Darbo dienomis skambinkite nuo 9 iki 19 valandos telefonu +37064033080.
Registruokitės fizinio asmens bankroto Lietuvoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje), Švedijoje, Airijoje, Latvijoje konsultacijai su www.asmensbankrotas.lt bankroto teisininkais mūsų biure, per Skype, telefonu ir su mūsų pagalba pradėkite fizinio asmens bankroto procedūras Lietuvoje, Švedijoje, Anglijoje, Airijoje, Latvijoje. Konsultacijas telefonu, skype bei mūsų biure tekiame ir savaitgaliais.