Fizinio asmens bankrotas
Fizinio asmens bankrotas Europos Sąjungoje
Fizinio asmens bankrotas Anglijoje
Fizinio asmens bankrotas Lietuvoje
Lietuvos Respublikoje pirmą kartą fizinio asmens bankrotas reglamentuotas 2013 metų kovo 1 dieną LRS priėmus LR fizinių asmenų bankroto įstatymą. Iki šios dienos nuo įstatymo priėmimo jau buvo iškeltos 1206 fizinių asmenų bankroto bylos.
Fizinių asmenų bankrotas ir jo esmė – tai sąžiningo asmens mokumo atkūrimas tuo pat metu garantuojant ir tenkinant visus kreditorių reikalavimus bei pasiekiant balanso tarp skolininko ir jo kreditorių.
Lietuvoje turi teisę pradėti asmens bankroto procesą sąžiningi, tačiau nemokūs asmenys, kurių mokėjimų skola yra didesnė nei 25 MMA, t.y. 9500 eur. Tuo atveju, kai fizinio asmens įsiskolinimų suma yra mažesnė nei 9500 eurų, tuomet teismas fizinio asmens bankroto bylos iškelti neprivalo.
Jeigu įsiskolinęs asmuo nori iškelti bankroto bylą Lietuvoje, jo atvejį nagrinės teismas, kuris priklauso asmens gyvenamosios vietos apylinkei. Kiekviena bankroto byla nagrinėjama gyvai ir žodžiu, todėl dalyvavimas kiekviename bankroto proceso posėdyje bankrutuojančiam asmeniui yra privalomas. Posėdžių metu asmuo teikia pasiaiškinimus ir vardija aplinkybes, kurios susijusios su jo nemokumu.
Būtina įsidėmėti, kad likus mėnesiui iki teismui įteikiamo pareiškimo dėl fizinio asmens bankroto bylos pradėjimo , asmuo turi įspėti ir dėl to informuoti visus bankus ar kreditorius, kuriems jis yra įsiskolinęs. Šis informavimas yra atliekamas visiems asmens kreditoriams išsiunčiant rašytinius pranešimus registruotu paštu.
Norint paskelbti asmens bankrotą Lietuvoje, įsiskolinęs asmuo teismui turi suteikti įrodymus, jog jo nemokumas turi pagrįstas priežastis. Kiekvienos bankroto procedūros ar posėdžio metu teisme asmens pajamos, išlaidos už 3 paskutinius metus yra kruopščiai nagrinėjamos. Tokiu būdu tiriamos nemokumo priežastys.
Atliekant asmens bankroto procedūras, jų procese turi aktyviai dalyvauti ir įsiskolinusio asmens kreditoriai. Jiems yra siunčiama visa reikalinga informacija apie teismo posėdžius, kuriuose jiems suteikiama teisė dalyvauti. Bankai bei asmens kreditoriai taip pat būna aktyvūs ruošiant asmens mokumo atkūrimo planą, nes plano sąlygų nustatymui kreditoriai turi daug reikšmės.
Nesvarbu, kokio dydžio asmens įsiskolinimai kreditoriams bebūtų – fizinio asmens bankroto procesas Lietuvoje trunka 3 metus. Šio termino skaičiavimo pradžia sutampa su diena, kai teisme patvirtinamas Mokumo atkūrimo planas.
Ką vertėtų prisiminti: ruošiant bankroto bylą teismas bei kreditoriai asmens mokumo atkūrimo plano rengimo metu įsiskolinusiam asmeniui nustato maksimalią jo mėnesinių išlaidų sumą. Taip pat jie įpareigoja asmenį numatytą dalį mėnesinių asmens gaunamų pajamų sumos sumokėti kreditoriams už įsiskolinimus.
Ši suma, kurią reikia sumokėti kas mėnesį, yra apskaičiuojama nuo to, kokias pajamas gauna asmuo ir kokios jo būtinosios mėnesinės išlaidos. Iš praktikos galima teigti, jog kas mėnesį fizinio asmens kreditoriams skiriama suma sudaro apie 100 eurų ar daugiau.
Tai, koks bus fizinio asmens administratoriaus atlyginimas, nustato teismas ir skolininko kreditoriai bankroto bylos kėlimo metu ir tvirtinant asmens mokumo atkūrimo planą. Šią sumą teismas ir kreditoriai nustato pamėnesiui, o ją sumoka pats fizinis asmuo ne retesniu nei kas 3 mėnesiai laikotarpiu. Įprastai bankroto administratoriui mokamas fizinio asmens lėšomis atlyginimas būna nuo 30 iki 150 eurų.
Kai yra patvirtinamas asmens mokumo planas, fizinis asmuo privalo jį vykdyti. Antraip gresia fizinio asmens bankroto bylos nutraukimas.
Verta paminėti, kad Lietuvoje viešai skelbiami duomenys apie bankrotą paskelbusius asmenis. Informacija skelbiama yra 10 metų.
www.asmensbankrotas.lt – tai galimybė internetu suteikti pagalbą norintiems išsikelti fizinio asmens bankroto bylą Lietuvoje, taip pat susirinkti ir pasiruošti visus fizinio asmens bankroto bylos pradėjimui reikalingus duomenis bei dokumentus, ir pageidaujantiems jų asmeninio bankroto procesą prižiūrėti ir nuo pradžios iki pat bylos užbaigimo bei padedant nusirašyti skolas Lietuvoje.
Mes palaikome artimą bendradarbiavimą su kvalifikuotais fizinių asmenų bankroto administratoriais:
• Nerijumi Činčiku
• UAB „Bankroto valdymas“
• UAB „Bankroto valdymas“
Kartu su šiais administratoriais šiandien vykdome bei prižiūrime aktyvias 40 fizinių asmenų bankroto procedūrų Lietuvoje bei 15 fizinių asmenų bankroto procedūrų Anglijoje.
Norėdami sužinoti, kaip Lietuvoje vyksta fizinių asmenų bankrotas, ir ką reikia žinoti bankrutuoti siekiančiam asmeniui, kviečiame kreiptis numeriu +370 640 33080 ir suteiksime Jums konsultacijas apie fizinio asmens bankrotą Lietuvoje ir šio proceso sąlygas, reikalavimus. Sužinosite, kokia fizinio asmens bankroto bylos iškėlimas ir priežiūros kaina Lietuvoje, taip pat kokie dokumentai ir duomenys bus reikalingi norint paskelbti fizinio asmens bankrotą.
Siūlome registruotis nemokamai konsultacijai mūsų telefonu, Skype arba individualiam susitikimui su fizinio asmens bankroto teisės specialistu mūsų biure. Mes susisieksime su Jumis ir suteiksime visą norimą informaciją.